u kostela
 
 
 
Apartmány Malá Úpa Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
Rezervace ubytování: e-mailem: info@krkonose-ukostela.cz | telefonicky: +420737713199
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Letní aktivity

 
Pro chvíle relaxace a odpočinku je vám k dispozici překrásná terasa s výhledem na Sněžku a to přímo v Pensionu U Kostela "113". V letních měsících jsou v provozu terasy s obsluhou v Pensionu U Kostela, kde můžete relaxovat a odpočívat přímo s výhledem na nejvyššího roku České republiky - Sněžku. Také blízké okolí vybízí k nenáročným procházkám, například tříkilometrová procházka okolo Kraví Hory, dále pak lehká turistická trasa po vrstevnici na Lysečiny, na Pomezní Boudy a mnohé další. Z naší osobní zkušenosti vřele doporučujeme návštěvu relaxačního centra v polské Karpaczi.
 
 
 
 

Aktivity pro rodiny s dětmi

 
Pohádková stezka
Trasa pohádkové stezky je dlouhá přibližně 17 km, ale dá se rozdělit na jednotlivé několikadenní úseky. Čeká vás na ní deset pohádkových bytostí z krkonošských pohádek od české spisovatelky Marie Kubátové. Každá zastávka je příjemným místem k odpočinku a kromě pohádek zde najdeme vždy malou atrakci pro děti. Na každém stanovišti obkreslíte malou značku a pokud posbíráte všech deset, Vaše děti čeká v infocentru odměna ve formě maloupského dukátu. Hlavním úkolem pohádkové stezky je seznámit malé i velké návštěvníky s nádhernými místy naší překrásné horské obce.
Více informací zde: http://www.pohadkova-stezka.cz

Chata Krakonoš s čertovým mlýnkem (2,5 km)

U pensionu Krakonoš najdeme nádherný Čertův Mlýn se sochou Krakonoše v nadživotní velikosti. Tato socha leží nedaleko Spáleného mlýna na žluté turistické trase.

Dětské hřiště
Dokonalý odpočinek vás čeká přímo u nás. Vaše děti mohou využít rozlehlé dětské hřiště, které je od nás vzdáleno na dohled.

Kostel sv. Petra a Pavla
O postavení Kostela sv. Petra a Pavla v Malé Úpě se v roce 1784 zasloužil císař Josef II. Tento památný kostel se nachází přímo v historickém centru obce Malá Úpa. V roce 1791 byl kostel zasvěcen patronům Petru a Pavlovi, avšak po zásahu bleskem dřevěný kostel shořel. Ihned byla zahájena výstavba nového zděného kostela a proběhla zde první mše. V současné době jeden z nejvýše položených kostelů v České republice (975 m) si můžete prohlédnout společně s malým hřbitovem. Jako vzpomínku na zemřelé německé vojáky jsou u hřbitovní zdi umístěny trosky jejich letadla, ve kterém zahynuly.

Půjčovna elektrokol
Vydejte se vstříc dobrodružstvím v přírodě a dejte na frak všem cyklistům na obyčejných kolech! Elektrokola jedou kopec nekopec a jsou skvělým společníkem pro všechny věkové skupiny toužící po delších vyjížďkách, které by na klasickém kole byly velmi vysilující. Více informací na www.skimu.cz
 
 

Celodenní turistický výlety

 
Sněžka (9 km) - jednou z nejúžasnějších dominant Krkonošských hor je Sněžka – nejvyšší hora České Republiky (1603 m.n.m.). Na Sněžku vede lanovka z Pece pod Sněžkou. Spokojeni budou i milovníci romantických horských procházek. Na vrcholu Sněžky je Česká poštovna, ze které můžete poslat písemné pozdravy domů. Do Pece pod Sněžkou Vás rádi odvezeme naším autem.

Lanovka Pec pod Sněžkou - Sněžka - nejčastějším výchozím místem výletu na Sněžku je malebné horské městečko Pec pod Sněžkou (750 m n.m.). Vyjít můžete pěšky buď Obřím dolem kolem Slezské boudy a nebo přes Růžohorky a Růžovou horu. Nejsnadněji, nejrychleji přímo od našeho pensionu.
Více informací na www.snezkalanovka.cz

Stezka korunami stromů - Janské Lázně - Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku. Ukáže vám v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin,
které nenajdete nikde jinde. Trasa o délce více jak 1500 m vás provede druhově pestrým lesem, čekají vás četná překvapení a poučení. Zcela vás uchvátí výhled ze 45 metrů vysoké věže, díky kterému budete mít na dosah ruky lesní mohykány, z nichž některé jsou staré přes 150 let. Zavítáte i do unikátního naučného centra, které se nachází v podzemí dřevěné rozhledny a představuje spletitý kořenový systém stromů.

• Uprostřed vyhlídkové věže se vine více jak 50 metrů dlouhý suchý tobogán, kterým si můžete zkrátit cestu dolů a zároveň si užít pořádný adrenalin.
• Během vaší cesty po Stezce se můžete zastavit na třech adrenalinových zákoutích. Nejen děti si zde vyzkouší udržení rovnováhy v průhledu, který pod sebou odhaluje zdánlivě nebezpečnou propast.
• Ve spolupráci s Krkonošským národním parkem na vás čekají tři informační zastávky, které vás poučí o místní zvířeně i květeně. Základnou vzdělávacího programu je podzemní jeskyně pod samotnou Stezkou, kde se dozvíte vše o životě pod povrchem, vlastnostech půdy a na vlastní oči uvidíte kořenový systém krkonošského lesa.
• Zábavná interaktivní expozice vás přenese do kořenoví stromů, kde se to hemží nejrůznějšími živočichy. S každým metrem vyhlídkové věže se budete posouvat i ve stupních lesa, až k samotným kmenům a korunám stromů.
Více informací na www.stezkakrkonose.cz

Lanovka Janské Lázně - Černá hora - 8-mi místná kabinová lanová dráha na Černou horu, s názvem „ČERNOHORSKÝ EXPRESS“ Vás z Janských Lázní vyveze na Černou horu. V létě se na Černé hoře u horní stanice kabinkové lanovky otvírá Dětský park Kabinka, s aktivitami pro rodiny s dětmi. Vyzkoušet tu můžete nejvýše položenou lezeckou stěnu, slackline park, bungee trampolínu, lodičky, šlapací káry i horské koloběžky.

Velký a Malý Stav
- jsou krásná jezera ledovcového původu na polské straně Krkonoš. Návštěvníci nejvíce obdivují jejich průzračnou hladinu, kterou si nechtějí nechat ujít. Jezera lze vidět z hřebene anebo zblízka.

Pramen Labe a Pančavský vodopád -
naše největší řeka Labe pramení v Krkonoších v Labské louce. Od roku 1968 je na kamenné zdi vytesáno 24 znaků měst, kterými Labe protéká. Nedaleko můžeme také vidět Pančavský vodopád - nejvyšší vodopád v České Republice, který měří 148 m.

Černohorské rašeliniště
- je přírodní rezervace, která je součástí krkonošského národního parku. Obdivovat tu můžeme nádhernou 2 km naučnou trasu, která se nachází mezi Černou a Světlou horou. Celková rozloha je 65 ha.

Lesní hrádek Aichelburg ( 8km )
- byl znovu zpřístupněn v roce 2000. Romantický lesní hrádek se nachází v Temném dole a je obklopen vyhlídkovou věží s cimbuřím a slovanskou vlajkou. Klíče od hrádku si můžete zapůjčit v galerii Veselý Výlet v Temném Dole.

Rozhledna Hnědý Vrch -
je nejvýše položená rozhledna v oblasti Krkonoš v nadmořské výšce 1207 m. Rozhledna je vysoká 31 m a byla otevřena v roce 2009. Každého návštěvníka uchvátí úžasný výhled na Sněžku, Růžovou horu a Pěnkavčí vrch.

Zajímavým místem je Křížová cesta ( 8 km ) -
která byla obnovena v roce 2001. Obdivuhodné jsou tu vystavené obrazy namalované technikou smaltové malby od výtvarníka Aleše Lamra. Cesta vede z Maršova ke kapli sv. Anny, poté směrem na Svatou horu a končí u studánky s léčivou vodou.

ZOO Dvůr Králové nad Labem ( 45 km ) -
Afriku můžete navštívit ve Dvoře Králové, kde se nachází nejznámější a největší zoologická zahrada v České republice. Zoo se pyšní největším počtem zvířat (přes 2000 kusů). V letní sezóně vás nejvíce zaujme úžasné africké safari o rozloze 60 ha. Nadšení řidiči mohou využít své vlastní auto a ostatní se mohou projet safari busem. Navštivte také: http://www.zoodvurkralove.cz/

Adršpašské skály (48 km)
- jsou jedním z nejnavštěvovanějších a největších skalních měst ve střední Evropě. Toto skalní město fascinuje svými pískovcovými útvary a přitahuje nejen turisty, ale i horolezce. Na některá místa se dostanete pouze po žebřících a schodech, jako například k nádhernému vysoce položenému skalnímu jezírku, kde se můžete svést na pramici. Zcela jistě vás okouzlí malý a velký vodopád.
 

Myslíme na Vás i v nepříznivém počasí

 
Bowling
  • pouze 3km od nás (Pension U Kostela) pěšky, na kole nebo na běžkách za zábavou v jakémkoli ročním období
  • 4 bowlingové dráhy, každá pro 5 osob (hraje se v půjčené obuvi nebo vlastní, čisté se světlou podrážkou)
  • k tomu si můžete dát pravou italskou pizzu

Rychlý kontakt: 724 330 713

 

Galerie z pár typů na výlet